Źródło : https://delante.pl

Facebook ogłosił dziś (8 maja), że zmienia politykę reklamową na swojej platformie. Zmiana ma dotyczyć technologii blockchain, wiadomości branżowych, a także wydarzeń i materiałów edukacyjnych do kryptowalut – reklamy będą się od teraz wyświetlać bez potrzeby uprzedniej zgody.

Reklamy dotyczące Initial Coin Offering (ICO) pozostaną wciąż zabronione, a te promujące konkretne kryptowaluty lub giełdy kryptowalut nie będą podlegać wprowadzonej zmianie. Mimo to, jest to pozytywny ruch ze strony Facebook’a, ponieważ “audytu” nie będzie musiała przechodzić każda strona jakkolwiek powiązana z blockchain’em.

W ogłoszeniu wspomniano również o Kontraktach Różnicy Kursowej(CFD – ang. Contracts For Difference), których reklamy wraz z aktualizacją listy Zakazanych Produktów i Usług Finansowych 5 czerwca zostaną zabronione. Facebook tłumaczy tę decyzję stopniem skomplikowania tego typu kontraktów, przez co ludzie nieposiadający odpowiedniej wiedzy finansowej mogą być wprowadzani w błąd.

Facebook wielkimi krokami wkracza w przestrzeń krypto “poluźniając pasa” reklamom związanym z przemysłem kryptowalutowym oraz, o czym głośno od kilku dni, wprowadzając własny stablecoin. Szczegóły tego przedsięwzięcia zostały już wcześniej opisane na ICOBrands.

Ostatnia aktualizacja :