Portal CCN kończy działalność wskutek Google Core Update

 

, założyciel portalu CCN.com, ogłosił dziś, tj. 10 czerwca, że CryptoCoinsNews.com kończy swoją ponad 6 letnią działalność. Powodem takiej decyzji ma być potężny spadek ruchu CCN wywodzącego się z wyszukiwań Google na mobilnych urządzeniach, który w ciągu jednego dnia wyniósł aż 71%. Firma Google wprowadziła aktualizację swojego algorytmu wyszukiwań, która miała spowodować upadek portalu.

Portal CCN kończy działalność wskutek Google Core Update
Wskaźnik widoczności portalu CCN.com według Sistrix.com. Źródło : https://ccn.com

Jak podaje autor “kończącego” wpisu, wprowadzony upgrade w wyszukiwarce Google dotknął nie tylko jego portal. Równie popularny i ceniony przez krypto-entuzjastów serwis CoinDesk w wyniku Core Update stracił na widoczności ponad 34%, a jego główny konkurent, CoinTelegraph, ponad 21% dla urządzeń mobilnych. Wyróżniającą się wśród poszkodowanych stroną jest DailyMail, brytyjska gazeta informacyjna prowadzona od roku 1896. Jej widoczność w wyszukiwaniach Google spadła o 41%. Wszystkie liczby przedstawione są na podstawie danych dostarczonych przez serwis Sistrix.com.

Jonas Borchgrevink zwraca uwagę na fakt, iż większość stratnych na tej aktualizacji stron i portali, przyciąga użytkowników bardziej z “prawej strony” światopoglądu, niż z “lewej”. Z kolei portale, które mogą być uważane za lewicowe, jak mirror.co.uk, znacznie zyskały na widoczności w wyszukiwarce Google – na przykładzie Mirror wzrost jest na poziomie 54%.

Zespół CCN.com przenosi swoją działalność na łamy portalu HVY.com, aby “zachować nowoczesne dziennikarstwo takie, jakim my je widzimy”.

Cała wiadomość Jonas’a Borchgrevink’a do czytelników znajduje się tutaj 

Ostatnia aktualizacja :