Po poniedziałkowym (15 kwietnia) pożarze słynnej katedry Notre-Dame francuski rząd stworzył witrynę internetową www.rebatirnotredamedeparis.fr, na której udostępnione są linki do czterech zatwierdzonych organizacji zbierających środki na odbudowę Notre-Dame.

Francuski minister ds. cyfryzacji, Cedric O, stwierdził, iż jest otwarty na różnego typu propozycje dotyczące rodzaju środków przekazywanych na odbudowę katedry, w tym również na kryptowaluty. Jest otwarty na dyskusje z krypto-platformami, w celu umożliwienia składania darowizn w walutach cyfrowych – narazie jednak nie można wpłacać Bitcoin’a i żadnych innych krypto.

Wnętrze zniszczonej katedry Notre-Dame.Źródło : https://cnn.com

Cedric O jest zdania, że wprowadzenie kryptowalut jako rodzaj darowizn wpłynie pozytywnie na ilośc zebranych środków. “Im więcej osób bierze udział w zbiórce, tym więcej pieniędzy jesteśmy w stanie zebrać”. Oczywiście przy przekazywaniu kryptowalut obowiązywałyby takie same zasady, jak w przypadku tradycyjnych pieniędzy : 0% prowizji, wpłaty muszą być odnotowywane w celu redukcji należnego podatku, a wszystkie środki trafiają do czterech organizacji zatwierdzonych przez rząd francuski.

Na odbudowę katedry Notre-Dame złożyło się już kilka dużych firm i bogate osoby dobijając do sumy 800 mln euro, więc można się domyślać, że rządowa platforma skierowana jest do “zwykłych” ludzi. Prezydent Francji, Emmanuel Macron stwierdził, iż cały proces odbudowy będzie trwał 5 lat.

Źródło : https://bloomberg.com

 

Ostatnia aktualizacja :