Producent zegarków zacznie korzystać z blockchain
Źródło : https://amazon.de

Jak podaje portal Robbreport, Vacheron Constantin, szwajcarski producent zegarków, zacznie korzystać z technologii blockchain. VC jest najstarszą manufakturą na świecie wytwarzającą zegarki, która działa od roku 1755.

Celem wdrożenia technologii łańcucha bloków jest zapewnienie autentyczności wyrobów producenta zegarków. W wielu miejscach na świecie spotykane są podróbki luksusowych czasomierzy, z czym Vacheron Constantin chce walczyć. Działanie ma zapewnić ochronę klientów przed fałszerstwami, ale firma liczy również na skok cen swoich zegarków na rynku wtórnym.

Producent zegarków opublikował komunikat prasowy, w którym wyjaśnił, na czym polegać będzie rola technologii blockchain.

„Certyfikacja blockchain służy uniknięciu uwierzytelniania za pomocą dokumentów papierowych, które można łatwo sfałszować. Ta nowa technologia umożliwia stworzenie odpornego na fałszerstwo cyfrowego certyfikatu autentyczności, który jest na zawsze przypisany do danego zegarka, nawet jeśli właściciel zmieni się wiele razy. Unikalny numer jest zatem przypisywany do unikalnego przedmiotu, tworząc parę nierozłącznych i zabezpieczających danych dotyczących własności, wartości, charakteru i autentyczności zegarka. ”

Vacheron Constantin jest częścią koncernu Richemont. Jeśli implementacja się powiedzie, technologia blockchain może trafić do innych producentów zegarków wchodzących w skład Richemont. Są nimi między innymi : Jaeger Le Coultre, Cartier, Panerai i A. Lange & Söhne.

Luksusowe marki coraz częściej wykorzystują blockchain do certyfikacji swoich produktów. W marcu na ICOBrands opublikowaliśmy artykuł o koncernie LVMH (Louis Vuitton Moët Hennessy), który planuje stworzenie platformy do certyfikacji dóbr luksusowych.

Ostatnia aktualizacja :