Źródło : https://cnet.com

Kilka dni temu, na ICObrands ukazał się artykuł mówiący o potwierdzeniu planowanego wprowadzenia własnej kryptowaluty przez giganta mediów społecznościowych, Facebook’a.

Portal Coindesk donosi, że profesor Christian Catalini, znany i ceniony krypto-ekonomista pracujący w Massachusetts Institute of Technology pomaga we wdrożeniu technologii blockchain do struktury platformy Facebook. Informacja ta pochodzi od dwóch anonimowych osób związanych z tym tematem. Sam profesor Catalini odmówił komentarza portalowi Coindesk na ten temat.

Źródło : https://catalini.com

Profesor Christian Calini jest jednym z najbardziej cenionych naukowców zajmujących się ekonomią dygitalizacji i przedsiębiorstwami. Jego głównymi obszarami zainteresowań  są technologia blockchain wraz z kryptowalutami, ekonomia rozwoju startup’ów i  crowfunding’ów udziałowych oraz ekonomia współdziałań naukowych. Był jedną z głównych osób prowadzących MIT Digital Currencies Research Study – projekt, który umożliwił studentom MIT dostęp do Bitcoin’a o wartości 100$ dla każdego z osobna.

Ostatnia aktualizacja :