Jak donoszą Japońskie źródła informacyjne, międzynarodowa regulacja rynku kryptowalut ma być jednym z “gwoździ” programu podczas czerwcowego szczytu grupy G20 w Fukuoka. Rządy najwyraźniej przyjęły fakt, iż rozwój i dalszy rozrost walut cyfrowych oraz pochodnych jest nieunikniony i w ich interesie leży uregulowanie tego sektora finansowego.

Rozmowy będą toczone głównie na płaszczyźnie bezpieczeństwa kryptowalut i dostosowania ich do obecnego rynku. Spowodowane jest to wieloma atakami hakerskimi na giełdy kryptowalutowe i utratą setek milionów dolarów przez użytkowników, np. Coincheck okradziona na 534 mln $ czy Bithumb na 30 mln $. Wiązać się to będzie oczywiście z przeglądem obecnych przepisów dotyczących instrumentów finansowych i ich wymiany, co podkreśla premier Japonii Abe Shinzo, zostanie poczynione przez jego kraj jako pierwszy krok regulacji. Nie zostaną również pominięte tematy takie jak pranie pieniędzy, czy też finansowanie aktów terroryzmu, które wielkiej rzeszy ludzi kojarzą się z kryptowalutami.

Największe odnotowane kradzieże giełd i projekty – scamy

Japonia rozważa również projekt ustawy, która miała by ograniczać liczbę giełd z opcjonalną “grą na dźwigni” dostępnych dla “crypto-trader’ów”. W planach jest również, co już wcześniej było spotykane w innych państwach, wprowadzenie zakazu reklam mających na celu zwiększenie spekulacji nad kryptowalutami

Szczyt odbędzie się w dniach 8-9 czerwca 2019 roku i można stwierdzić, że będzie on kolejnym nieuniknionym krokiem do świata, gdzie decentralizacja wartości oraz informacji będzie rzeczą normalną.

 

Ostatnia aktualizacja :