Roubini

 

Nouriel Roubini, profesor Uniwersytetu Nowojorskiego, żąda opublikowania swojej debaty na temat kryptowalut z CEO giełdy BitMex, Arthur’em Hayes’em.

 

Roubini jest dyrektorem generalnym Macro Associates, a także znanym krytkiem i przeciwnikiem kryptowalut. Podczas Asia Blockchain Summit, mającego miejsce 2-3 lipca w Taipei, odbyła się debata między Roubinim, a Hayes’em – organizatorzy nazwali ją “Tangle in Taipei” ze względu na zaciekłość pomiędzy dwoma, dość kontrastowymi postaciami.

CEO BitMex, kontroluje prawa do nagrań i nie pozwolił na to, by była ona transmitowana na żywo, a publiczność nie miała dostępu do nagrania video. Roubini wezwał Hayes’a do opublikowania taśm z debaty, podczas której profesor miał go merytorycznie “zniszczyć”. Hayes powiedział, że planuje opublikować najważniejsze momenty debaty w późniejszym czasie, jednak Roubini twierdzi, że udostępni je mocno zedytowane.Roubini podczas debaty wspomniał o kluczowych założeniach kryptowalut, szydząc z ich technologii, bezpieczeństwa, czy braku wygody. Można by spekulować co do dwóch ostatnich podpunktów wymienionych przez profesora, jednak technologia blockchain, na której w głównej mierze opierają się kryptowaluty, jest wykorzystywana w wielu dziedzinach finansów, weryfikacji i logistyki, a także zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa sieci.

Arthur Hayes przyznał, że istnieją osoby szkodzące ogółowi, oraz że kryptowaluty jako system płatności mają bardzo małe doświadczenie. Podkreślił jednak, że waluty cyfrowe stanowią cenną usługę dla tych, którzy chcą uniknąć rządowych regulacji i nadzoru.

Źródło : Bloomberg

 

 

Ostatnia aktualizacja :