raport ico

 

Jak podaje Wall Street Journal startupy, które zbierały pieniądze za pośrednictwem ICO, zgromadziły zaledwie 118 milionów dolarów w pierwszym kwartale tego roku. W tym samym okresie w 2018 r. firmy zebrały 6,9 mld USD.

Inwestorzy byli przerażeni konfliktem regulatorów z ICO i ogólną bessą na ryku kryptowalut, gdzie mieliśmy do czynienia ze spadającymi cenami i malejącym wolumenem. Stało się aż tak źle, że twórca jednego projektu o nazwie Sponsy anulował ICO i wystawił go na sprzedaż w serwisie eBay Inc. EBAY 

Spadek znaczenia ICOs jest jednym ze znaków ,że boom kryptowaluty minął, a potencjalni inwestorzy zmieniają się z entuzjastycznych na sceptycznych.

ICO rozpoczęły działalność w 2014 r., Ale eksplodowały w 2017 r., Kiedy oprogramowanie do uruchomienia ICO zostało ustandaryzowane. Ułatwiło to startupom dowolnej wielkości na podjęcie próby zebrania pieniędzy od społeczności. Szalały również ceny kryptowalut , które zachęcały inwestorów do próbowania szczęścia.

Gdy rynek się rozgrzewał ,Komisja Papierów Wartościowych i Giełd rozpoczęła badanie tego zjawiska. Od tego czasu komisja wydała serię działań egzekucyjnych przeciwko startupom blockchainowym, pokazując, że uznaje niektóre ICO za papiery wartościowe, a tym samym podlega przepisom dotyczącym papierów wartościowych.

Zgodnie z raportem z wymiany instrumentów pochodnych BitMex setki małych startupów, które stworzyły tokeny, osiągnęły w szczytowym momencie obroty na poziomie około 24 miliardów dolarów. Od tego czasu obroty spadły do około 5 miliardów dolarów, głównie dlatego, że tokeny straciły na wartości.

Jakkolwiek problematyczne były ICO, pomysł na nie jest nadal wart rozwoju – powiedziała adwokat i konsultant Joshua Ashley Klayman. Powiedziała, że ​​spodziewa się dalszego rozwoju tego typu finansowania, ponieważ organy regulacyjne definiują nowe warunki, które pomogłyby startupom pozyskiwać pieniądze w sposób zgodny z przepisami.

 

Źródło: The Wall Street Journal

Ostatnia aktualizacja :