Rzecznik francuskiej firmy Ledger produkującej hardware’owe portfele na kryptowaluty, poinformował wczoraj (24 kwietnia) Cointelegraph, że firma zabezpieczyła 2.9 mln dolarów od elektronicznego giganta, Samsunga. Jednak oprócz potwierdzenia i podania kwoty inwestycji przez rzecznika, nic więcej nie wiadomo o szczegółach współpracy.

Wiadomość ta jest następnym news’em po powołaniu Pascala Gauthiera, byłego prezesa firmy, znów na to samo stanowisko. Obecny, a w zasadzie już były dyrektor generalny, Eric Larchevêque, będzie teraz pełnił funkcję prezesa zarządu Ledger’s Board. W liście napisał, że „w tej roli będę w stanie właściwie skoncentrować się na strategii i wizji, jednocześnie nadzorując działania regulacyjne i rządowe, partnerstwa, klientów, szersze relacje biznesowe i dowodzenie w zakresie technologii”.

Produkty firmy Ledger. Źródło : https://coinfomania.com

Jak donosi CoinDesk Korea z informacji od anonimowego źródła, bardzo możliwe jest zakończenie prac Samsunga nad własnym, publiczno-prywatnym blockchainem i tokenem. Mainnet miałby być oparty o sieć Ethereum, a nazwa aktywa to Samsung Coin. Anonimowe źródło tej informacji dodaje również, że “oczekujemy, że Samsung Coin pojawi się na rynku, ale kierunek nie został jeszcze ustalony”.

Źródło : https://cointelegraph.com

 

Ostatnia aktualizacja :