SEC odracza decyzję w sprawie wniosku o ETF na Bitcoinie

 

Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) w oficjalnym ogłoszeniu z wczoraj, tj. 20 maja, ponownie opóźniła decyzję w sprawie wniosku VanEck o Bitcoin (BTC) ETF. Jest to kolejne odroczenie w ciągu tygodnia, obok wniosku Bitwise opisanego na ICOBrands.

Oprócz tej informacji, komisja dodała 35 – dniowy okres na gromadzenie dodatkowych informacji i opinii na temat wniosku złożonego przez Chicago Board Options Exchange (CBOE) w roku 2018, dotyczącego również ETF. 15 lutego tego roku, CBOE złożyło wniosek o zmianę przepisów w  Ustawie o Papierach Wartościowych z 45 – dniowym okresem na zatwierdzenie lub odrzucenie wniosku – Komisja Papierów Wartościowych i Giełd odroczyła decyzje już dwukrotnie.

SEC zredagowała również 14 pytań do komentatorów, aby poznać opinie dotyczące wniosku i na ich bazie wyznaczyć werdykt.

Wiele osób w ETF widzi wielką nadzieję dla rynku kryptowalut, ale również potwierdzenie ich dojrzałości jako aktywa. Pomimo kolejnej nic niewnoszącej odpowiedzi SEC, kursy walut cyfrowych nie zareagowały w żaden nieprzewidywalny sposób, co potwierdza tylko siłę rynku. Według Tom’a Lee, jest to jeden z kluczowych faktów, który potwierdza koniec rynku niedźwiedzia na kryptowalutach.

Ostatnia aktualizacja :