SEC opóźnia decyzję dotyczącą ETF na Bitcoinie

 

Wczoraj (14 maja) Amerykańska Komisja Giełd i Papierów Wartościowych (SEC) ponownie opóźniła decyzję dotyczącą pozwolenia giełdzie Bitwise na wprowadzenie ETF’ów w handlu Bitcoin’em.

Powodem opóźnienia jest dość bezpośredni dylemat – zatwierdzić czy odrzucić wniosek Bitwise. Komisja żąda publicznego komentarza osób zainteresowanych : przedstawienie pisemnych opinii na temat ich poglądów, danych i argumentów w odniesieniu do kwestii określonych powyżej, a także wszelkich innych obaw, jakie mogą mieć w związku z wnioskiem o zatwierdzenie ETF’ów.

SEC opóźnił decyzję po raz drugi – pierwsze ogłoszenie było opublikowane w marcu z datą decyzji do 16 maja, czyli do jutra. Wspomniane zbieranie opinii osób zainteresowanych odnośnie wniosku ma potrwać 3 tygodnie i być poprzedzone dwutygodniowym okresem na odpowiedzi od Rejestru Federalnego po opublikowaniu ostatnich zmian w aplikacji Bitwise w sprawie ETF’ów.

Mimo takiej a nie innej decyzji komisji, kurs Bitcoin’a nie zareagował prawie w ogóle na tą wiadomość, a co więcej, inne kryptowaluty (Altcoiny) zaczęły odrabiać straty w parach z BTC po jego spektakularnym rajdzie do poziomu 8400 $. Od kilku dni Bitcoin utrzymuje się powyżej 8000 $, co jest najwyższym poziomem od końcówki lipca 2018 roku.

Ostatnia aktualizacja :