obawy usa przed kryptowalutami

 

Steven Mnuchin – Sekretarz Skarbu Stanów Zjednoczonych wyraził swoje nowe poglądy na temat kryptowaluty Bitcoin. Mówiąc, że prawdopodobnie nie będzie mówił o nie jak o kryptowalucie numer jeden, już w ciągu najbliższych pięciu lat. W wywiadzie dla CNBC „Squawk Box” 24 lipca Mnuchin powiedział:

„Nie będę mówił o Bitcoinach za 10 lat, mogę was zapewnić, że […]  nawet za 5 lub 6 lat. Już nie mówię o Bitcoinie jako sekretarz skarbu. Będę miał inne priorytety […] Mogę cię zapewnić, że osobiście nie będę zainteresowany Bitcoinem ”.

Ostatnie uwagi Mnuchina wynikają z niedawnego oświadczenia o tym, że kryptowaluty istnieją przede wszystkim jako narzędzie przestępczości i inwestycji spekulacyjnych, mówiąc: „Myślę, że w dużej mierze te kryptowaluty zostały zdominowane przez nielegalne działania i spekulacje”.

Jednak założyciel i CEO Digital Currency Group – Barry Silbert cieszył się z uwag sekretarza skarbu, twierdząc, że są one „kompletną i całkowitą interpretacją Bitcoina”.

Ostatnio Mnuchin twierdził, że pieniądz fiducjarny nie jest prany w stopniu, w jakim dzieje się to z Bitcoinem. W osobnym wywiadzie Squawk Box Mnuchin powiedział, że USA ma najsilniejszy system przeciwdziałania praniu pieniędzy na świecie. Z drugiej strony, uważa, że Bitcoin ​​jest podatny na pranie pieniędzy.

Ostatnia aktualizacja :