Tom Lee : zima na rynku kryptowalut dobiegła końca

 

Współzałożyciel Fundstrat Global Advisors, Tom Lee, po ostatnich dniach stwierdził, że bessa na rynku kryptowalut się skończyła i zaczynamy nowy cykl rynkowy.

Jak podaje sam autor wyżej wypisanego stwierdzenia, ostatnim potwierdzeniem tej tezy (przynajmniej dla Tom’a Lee) była zeszłotygodniowa Konferecja Consensus w Nowym Jorku, która spowodowała spory skok ceny Bitcoin’a (BTC). Na pełną pewność Lee składa się jeszcze 12 dodatkowych faktów / wydarzeń z ostatnich miesięcy, które utwierdziły go w przekonaniu, że trend spadkowy jest za nami. Zalicza się do nich między innymi zamknięcie świecy dniowej BTC powyżej 200-dniowej średniej kroczącej z 1 kwietnia 2019 roku, czy też brak jakiejkolwiek reakcji rynku kryptowalut na negatywne wiadomości płynące z nowojorskiej prokuratury w sprawie giełdy Bitfinex i Tether’a.

Źródło : https://twitter.com

W ostatnich prognozach Tom Lee podkreślił, że spodziewa się nowego ATH(All-Time-High) na Bitcoin’ie w roku 2020, podając przy tym kwotę, którą “Bitcoin jest wart” – 25 000 $. Według teorii fal Elliot’a, przy następnym cyklu cena BTC mogłaby poszybować do poziomu 140 000 $, jednak są to tylko spekulacje i nie można opierać swoich decyzji inwestycyjnych na takich przewidywaniach.

Ostatnia aktualizacja :