Crypto Genesis Capital – spółka udzielająca kredytów i będąca częścią Genesis Global Trading – opublikowała raport zawierający statystyki dotyczące finansów firmy. W pierwszym kwartale roku 2019 spółka wygenerowała kredyty o wartości 425 milionów  $, a obecnie pożycza około 30 tysięcy bitcoin’ów. Od początku jej działalności – marca 2018 roku – Crypto Genesis Capital przetworzyła około 1,5 miliarda $.

Dyrektor generalny firmy, Michael Moro powiedział, że instytucjonalni inwestorzy, z którymi ma do czynienia, chętnie zakładają pozycje krótkoterminowe na Altcoin’ach, takich jak Ethereum czy LitecoinBitcoin’a używają z kolei do czynności mniej związanych ze spekulowaniem przyszłej ceny aktywa i jego skoków na giełdach – głównie jako kapitał obrotowy lub do przekazów pieniężnych.

 

Michael Moro

Moro sugeruje, że ten trend jest częściowo spowodowany tendencjami cen Altcoin’ów do podążania za zmianami ceny Bitcoin’a, z tym że doświadczają one bardziej drastycznych wahań, zarówno tych w górę, jak i w dół. „Są mniej płynnymi kryptowalutami, rzadziej wymienianymi niż Bitcoin. Podczas rajdów Bitcoin’a ceny Alt’ów idą w tym samym kierunku, lecz ze wzmocnioną amplitudą A gdy rajd się kończy, traderzy wyprzedają się z Altcoin’ów.”

 

Źródło : https://forbes.com

Ostatnia aktualizacja :