Twórcy Fortnite zaczną współpracę z The Abyss

 

Prawdopodobnie każdy kto ma młodsze rodzeństwo lub po prostu dziecko w wieku szkolnym, słyszał o grze Fortnite. Dziś, tj. 23 maja, portal Cointelegraph doniósł, że firma Epic Games, stojąca za tą bardzo popularną grą, nawiąże współpracę z platformą gamingową opartą na technologii blockchain – The Abyss. Informację przekazała firma Epic Games w komunikacie prasowym, który udostępniła portalowi Cointelegraph.

Współpraca ma na polegać udostępnieniu deweloperom platformy The Abyss tzw. Sieci Nierealnych Deweloperów (ang. Unreal Developers Network). System wdrożony przez Epic Games wymaga od programistów kwartalnej płatności o równowartości 5% swoich zarobków. Jednak jeśli nie uda im się przekroczyć poziomu 3000 $, płatności nie trzeba dokonywać.

Warte zwrócić uwagę na to, że ta sieć odpowiedzialna jest za grafikę w jednych z najlepszych gier wypuszczonych na rynek. Pewna osoba z Epic Games napisała w e-mailu do Cointelegraph.

“Współpraca ma na celu przyciągniecie większej ilości klientów do platformy The Abyss, a także oswojenie ekipy z Epic Games z kryptowalutami”.

Rynek gamingowy przeżywa swoje złote czasy, co widać w każdym większym sklepie z grami. Większość ceniących się na rynku studiów gamingowych nie zwalnia we wdrażaniu nowych funkcjonalności i ofert dla graczy. Współpraca twórców Fortnite z The Abyss z pewnością przyspieszy rozwój zarówno przemysłu gamingowego, jak i kryptowalutowego.

Ostatnia aktualizacja :