Wczoraj, tj. 8 kwietnia, jeden z największych e-portfeli na Filipinach – Coins.ph oraz szeroko rozpoznawana firma zajmująca się międzynarodowymi przekazami pieniężnymi – Western Union -ogłosiły współpracę mającą na celu umożliwienie licznej grupie filipińczyków pracujących poza krajem przelewy środków bezpośrednio na ich prywatne portfele na Coins.ph.

Platforma Coins.ph oparta jest na technologii blockchain oraz obsługuje wiele walut, w tym również podstawowe kryptowaluty, takie jak bitcoin, ethereum czy bitcoin cash. Za pomocą e-portfela można opłacać rachuki lub dokonywać zakupów np. na Steam’ie.

Odnosząc się do rozpoczętej współpracy, Ron Hose, współzałożyciel i dyrektor generalny Coins.ph stwierdził: „Jest wiele filipińczyków pracujących zagranicą, którzy regularnie wysyłają pieniądze do rodzin i normą jest, iż szukają dodatkowych opcji przekazania środków, które sprawią, że ich najbliższym będzie dogodniej otrzymać pieniądze”. 

Szacuje się, że zagranicą pracuje około 10 milionów filipińczyków, co stanowi prawie 10% ludności mieszkającej w swym kraju. Natomiast z portfela Coins.ph obecnie korzysta 5 milionów osób, więc współpraca z Western Union umożliwi podwojenie lub nawet potrojenie użytkowników platformy.

Ostatnia aktualizacja :