Podczas podcast’u z Vinitaly Tasting (największych na świecie targów wina) wicepremier Włoch, Luigi Di Maio wypowiedział się na temat produktów włoskich oraz planowanej ekspansji na rynki azjatyckie. Cała wypowiedź została udostępniona na Twitterze przez VeChain Italia. Di Maio podkreśla, iż chętnych na włoskie produkty w Azji są setki milionów, jednak przeszkodą w rozwoju jest potężna skala, na jaką produkowane są podróbki oryginalnych, włoskich marek. Wicepremier Włoch przytoczył również liczby, aby zobrazować ogrom problemu : rynek włoskich podróbek jest wart około 100 miliardów $, podczas gdy rynek faktycznych produktów “Made in Italy” to 40 miliardów $.

W swej wypowiedzi nie kryje faktu, iż jego zdaniem technologia blockchain pomoże Włochom w walce z podrabianiem ich narodowych produktów. “Jeśli będziemy w stanie sukcesywnie walczyć z fałszywymi produktami Made in Italy, umożliwi nam to sprzedaż większej ilości włoskich dóbr”. Di Maio podkreśla, iż dzięki technologii blockchain będzie można sprawdzić pochodzenie i jakość każdego pojedynczego produktu.

To nie pierwszy tego typu ruch i próba wdrożenia blockchaina do handlu. Na naszym portalu opublikowany został artykuł o podobnym rozwiązaniu, z tym że w przemyśle alkoholowym. Link do niego znajdziecie tutaj.

Ostatnia aktualizacja :