W obliczu izolacji finansowej, militarne skrzydło Hamasu twierdzi, że darowizny w kryptowalutach pomogą „wesprzeć ruch finansowo”.

Grupa terrorystyczna, która stoczyła trzy wojny z Izraelem oraz zmaga się z dużym odizolowaniem finansowym, wzywa swoich zwolenników do wysyłania im pieniędzy za pomocą kryptowaluty bitcoin.

Rzecznik prasowy Hamasu wezwał 29 stycznia 2019 do wysyłania dotacji za pomocą kryptowalut. „Wesprzyj ruch oporu finansowo za pomocą bitcoinów” – napisał w swojej wiadomości. 

Hamas, ugrupowanie, które prowadzi Strefę Gazy i dąży do zniszczenia Izraela, jest uważane za organizację terrorystyczną przez Izrael, Stany Zjednoczone, Unię Europejską i inne kraje.

W ostatnich latach grupa stanęła przed wielkimi problemami finansowymi, ponieważ banki starały się pokazać, że nie mają żadnych kontaktów z organizacją. Hamas wydał wtedy oświadczenie, w którym oskarżył Izrael o próbę ograniczenia dostępu do ich zasobów finansowych. Hamas musi radzić sobie także z presją finansową wywieraną przez West Bank wywodzący się z Autonomii Palestyńskiej, który także odciął mu znaczą część środków. 

Władze Hamasu utrzymują, że jego skrzydło militarne wciąż otrzymuje duże wsparcie od Iranu. 

 

Źródło: timesofisrael.com

Ostatnia aktualizacja :