Wystrzał Bitcoin SV o 125% i nowe ATH Binance Coin
Autor : Eivind Pedersen

Dzisiejszy dzień na rynku kryptowalut z pewnością można zaliczyć do jednego z ciekawszych tego miesiąca. Twórca Bitcoin SV (BSV), Craig Wright, zarejestrował w USA prawa autorskie do oryginalnego whitepaper’a Bitcoin’a oraz większości kodu tworzącego cyfrową walutę.

Wright od dawna uważa się za Satoshi Nakamoto, twórcę Bitcoin’a, jednak części krypto – entuzjastów nie przypadła taka wersja do gustu. Na łamach ICOBrands pisaliśmy wcześniej o akcji #DelistBSV, w wyniku której BSV został usunięty z giełdy Binance.

Ujawnione dokumenty sądowe pokazują, że Urząd Praw Autorskich w USA posiada rejestrację Wrighta jako autora whitepaper’a oraz kodu. Jednak pojawiają się komentarze, że rejestracja praw autorskich polega na wypełnieniu formularza, a urząd nie bada ich poprawności. Pomimo wątpliwości, ujawnienie tej informacji spowodowało wystrzał ceny BSV o ponad 120% w ciągu 1h dochodząc do poziomu 140$. Obecnie cena utrzymuje się zdecydowanie niżej, jednak wciąż z ponad 50% wzrostem w interwale 24 – godzinnym.

1-dniowy wykres ceny BSV. Źródło : https://coinmarketcap.com

Pomimo ostatniego ataku hakerskiego na giełdę Binance, jej natywna kryptowaluta, Binance Coin (BNB), pobija swoje dotychczasowe rekordy kursu. 15 maja pisaliśmy o aktualizacji systemu Binance oraz o bonusach dla cierpliwych użytkowników giełdy. Kurs BNB poszybował wtedy do poziomu 27 $, co już było wielkim sukcesem kryptowaluty.

Dziś, tj. 21 maja, po niecałym tygodniu od tamtego wydarzenia, BNB przebiło swoje ATH (All-Time-High) o kolejne 20% dobijając do wartości 32.4 $ i jest najsilniejszym (pomijając BSV) Altcoin’em wraz z Nem (XEM) pod względem wzrostu ceny w interwale 7-dniowym.

1-dniowy wykres ceny BNB. Źródło : https://coinmarketcap.com
Ostatnia aktualizacja :