Z programu Brave Rewards korzysta już blisko 230 tys. wydawców

 

Przeglądarka internetowa Brave zanotowała roczny wzrost liczby zweryfikowanych wydawców korzystających z programu Brave Rewards o ponad 1200%.

 

Portal Decrypt poinformował 11 sierpnia, że pewien użytkownik Reddit zwrócił uwagę na dane podawane przez BATGrowth – stronę internetową monitorującą stosowanie przeglądarki Brave. W połowie lipca ubiegłego roku, liczba wydawców korzystających z programu Brave Rewards wynosiła 18 931. Obecnie liczba ta wzrosła do ponad 230 000 wydawców, co oznacza, w przybliżeniu rok do roku, ponad 1200 – procentowy wzrost.

Brave Rewards jest programem, dzięki któremu czytający, oglądający lub po prostu odwiedzający mogą nagrodzić autorów wpisów, filmów, stron internetowych itp. tokenami BAT za publikowanie wartościowego content’u. Na chwilę obecną, na całkowitą liczbę ponad 230 tysięcy wydawców korzystających z tego programu, przypada między innymi ponad 167 tysięcy z YouTube, blisko 30 tysięcy określonych jako wydawców stron internetowych, 17 tysięcy z Twitter’a, a także prawie 3 tysiące z Reddit’a. Wszystkie dane dostępne są na oficjalnej stronie BATGrowth.

Twitter jest niedawno dodanym serwisem korzystającym z tego programu. Oprócz dawania napiwków w postaci tokenów BAT, wdrożono nowe funkcje, takie jak ustawianie regularnie powtarzających się napiwków, a także mechanizm wrzucania tweet’a na profilu wydawcy (bądź też w komentarzu pod tweet’em) informujący o tym, co zrobić, by mógł odebrać swój napiwek.

Cena tokenu BAT nie reaguje zbyt mocno na tak duży wzrost liczby aktywnych wydawców. Jak podaje portal CoinPaprika, w parze z Bitcoin’em (BTC), rok do roku, BAT traci blisko 50%, co jednak patrząc na inne Altcoin’y nie jest wartością wyróżniającą się.

Ostatnia aktualizacja :