Jak podaje portal CCN, według przeprowadzonego niedawno badania przez firmę deVere Group wynika, że 68% zamożnych inwestorów zamierza do roku 2022 zainwestować w kryptowaluty.

deVere Group jest firmą zajmującą się doradztwem majątkowym z grupą ponad 80 000 klientów z całego świata i 12 miliardami dolarów przez nich zainwestowanych. Badanie zostało przeprowadzone wśród 700 inwestorów deVere posiadających aktywa o wartości co najmniej 1 miliona funtów.

Jak mówi Nigel Green, założyciel i dyrektor deVere Group : “Badanie pokazuje, że zamożni ludzie coraz częściej chcą mieć do czynienia z inwestycją w kryptowaluty”. Twierdzi również, że wielu inwestorów boi się zjawiska tzw. FOMO (Fear-Of-Missing-Out) i nie chcą oni stracić szansy inwestycji w kryptowaluty, póki są względnie tanie. “Krypto są dla pieniędzy tym, czym był Amazon dla sprzedaży detalicznej. Badani inwestorzy najwyraźniej nie chcą być ostatnimi wsiadającymi do odpływającej łodzi”.

Ankieta deVere dołącza do grupy badań wskazujących na rosnące zainteresowanie inwestorów instytucjonalnych inwestowaniem w krypto-aktywa. Jest to moment, na który wiele osób wśród krypto-maniaków czekało, ponieważ wprowadzenie potężnych pieniędzy przez inwestorów tradycyjnych w cyfrowe waluty może wynieść ich ceny ponad ATH(All-Time-High). Drugie badanie przeprowadzone przez Fidelity, o którym wspominał portal CCN, wskazuje na pro-wzrostowe podejście do kryptowalut 50% inwestorów instytucjonalnych oraz informuje, że ponad 20% już w nie zainwestowało. Co więcej, to samo badanie podaje, że prawie 75% doradców finansowych przychylnie wypowiada się o inwestycji w kryptowaluty.

Ostatnia aktualizacja :