Technologia blockchain jest wśród nas już od ponad 10 lat, jednak wdrażanie jej do różnych dziedzin przemysłu i handlu dopiero ostatnimi czasy nabrało tempa. Jasną sprawą jest, iż nie każdej firmie będzie potrzebna technologia łańcucha bloków, co bynajmniej nie oznacza, że cały proces implementacji blockchain’a zwolni w najbliższych latach.

W poniedziałek, 8 kwietnia, podczas Forbes CIO Summit w Kaliforni na ten temat wypowiedział się wiceprezes działu rozwoju produktów blockchain w firmie Oracle, Frank Xiong“Moje prognozy są takie, że w najbliższych kilku latach między 50 a 60% firm będzie używało blockchain’a “. Firma, w której pracuje Xiong posiada ponad 100 klientów, którzy korzystają z jej platformy opartej na technologii łańcucha bloków w celu śledzenia ich wyrobów, przykładowo aby zapewnić kupujących, że włoska oliwa z oliwek, którą nabyli w rzeczywistości pochodzi z Włoch oraz jej producent nie kupuje minerałów, które podtrzymują konflikty zbrojne.

Na stronie ICObrands dwukrotnie już pojawiły się artykuły opisujące przypadki użycia blockchain’a do weryfikacji pochodzenia produktów mające na celu wyparcie podróbek z rynku. Linki do obu wpisów znajdziecie pod tym artykułem.

Niestety, nadal większość firm pozostaje obojętna na technologię blockchain lub czekają na “odpowiedni moment” wejścia w nią. Wszelkie wątpliwości możliwe, że spowodowane są “metką”, jaką pozostawiły różnorodne oszustwa na ICO i bańka na rynku kryptowalut z roku 2017. Jednak firmy takie jak Oracle, IBM czy też Facebook inwestują miliony dolarów w swoje działy rozwoju i wdrażania blockchain, co może popchnąć kolejne koncerny ku implementacji łańcucha bloków w swoich ekosystemach.

Źródło : https://forbes.com

Producent szkockiej whisky William Grant& Sons wprowadza blockchain do swojej działalności

Wicepremier Włoch Luigi Di Maio pozytywnie o blockchain

Ostatnia aktualizacja :