Platforma CoinSchedule kilka dni temu opublikowała raport ze sprzedaży tokenów w okresie od stycznia do początku kwietnia 2019 roku. Ku zaskoczeniu, pod względem ilości zebranych środków przodują  z ogromną przewagą Zjednoczone Emiraty Arabskie mając na swoim koncie 210 milionów $ stanowiące ponad jedną czwartą zebranych kwot z całego świata. Na drugim miejscu uplasowały się Kajmany z dwukrotnie mniejszą kwotą.

ZEA zepchnęły Stany Zjednoczone z pierwszego miejsca w rankingu, utrzymywanego przez nie w roku 2018, na miejsce szóste z kwotą 37 milionów $, co jest ułamkiem tego, co udało się zebrać projektom z Bliskiego Wschodu.

Dane na dzień 29 kwietnia. Źródło : https://coinschedule.com

Raport zawiera również informacje i ilości przeprowadzonych z sukcesem kampanii. Jak widać, czynnik ten nie jest decydującym, jeśli mowa o wartości zebranych kwot ze sprzedaży tokenów. Zjednoczone Emiraty Arabskie zawdzięczają pierwsze miejsce tylko dwóm udanym kampaniom – GCBIB, który rozwija produkty bankowe i ubezpieczeniowe dla posiadaczy kryptowaluty, zebrał 142 miliony $, a Bolton Coin, oferując sposób na inwestowanie w kopalnie kryptowalutowe i nieruchomości, zebrał 67 milionów $. Warto tu też wspomnieć, że raport obejmuje zarówno ICO, STO jak i niedawno wprowadzone IEO (Initial Exchange Offering).

Jak podaje Bloomberg.com, dyrektor generalny CoinSchedule w mailu do redakcji stwierdził : “Widzimy kontynuację odchodzenia z USA ze względu na obawy regulacyjne”. Jak powszechnie wiadomo, amerykańscy regulatorzy, w tym SEC, rozprawiają się z ICO, które według nich powinno być rejestrowane jako sprzedaż papierów wartościowych.

Ostatnia aktualizacja :