Amerykański startup na rynku prognoz i funduszy hedgingowych Numerai (NMR) zebrał 11 milionów dolarów w trakcie initial coin offering (ICO), aby rozpocząć projekt Erasure.

Wprowadzona pod koniec 2016 r. Sieć Numeraire zapewnia łańcuch bloków i ekosystem oparty na tokenach kryptograficznych w celu zachęcenia anonimowych naukowców do tworzenia modeli predykcyjnych. W oparciu o blockchain Ethereum (ETH) tokeny Numeraire są używane w prognozach rynku handlowego na platformie startowej.

Założyciel Numerai, Richard Craib, powiedział, że środki z niedawnego ICO zostaną przeznaczone głównie na zatrudnienie inżynierów dla Erasure, zdecentralizowanej jednostki rynku Numerai, informuje Coindesk.

W październiku 2018 r. ogłoszono, że uruchomienie Erasure planuje się na 2019 rok. Po uruchomieniu Erasure umożliwi użytkownikom sprzedaż swoich prognoz do dowolnego funduszu inwestycyjnego w sieci publicznej za pośrednictwem systemu plików Inter Planetary File System (IPFS) i bezpośrednio połączyć swoje portfele kryptograficzne z rynkiem opartym na Ethereum, powiedział Craib Coindeskowi.

Podczas gdy modele prognozowania oparte na Numerai koncentrują się głównie na tradycyjnych aktywach na obecnym etapie, uruchomienie Erasure umożliwi przewidywanie dowolnych aktywów, dodaje Craib.

Ta runda ICO była podobno prowadzona przez VC i firmę z sektora private equity Placeholder oraz firmę kryptograficzną Paradigm, założoną przez współzałożyciela Coinbase, Freda Ehrsam.

Zgodnie z danymi, cena tokena Nomeraire skoczyła o prawie 19 procent, oscylując na poziomie 5,77 USD, według danych CoinMarketCap. Token jest dostępny do handlu na pięciu giełdach krytpowalutowych: Bittrex, UPbit, Poloniex, DDEX i IDEX, a jego kapitalizacja rynkowa wynosi 7,7 mln USD.

Ostatnia aktualizacja :