Ostatnie kilkanaście miesięcy nie należało do przyjemnych dla krypto-maniaków.
W dotychczasowym minimum, jakie osiągnęły cyfrowe waluty podczas tego okresu, kapitalizacja rynku kryptowalut spadła o ponad 85%. Jednak nawet tych rozmiarów spadki nie zatrzymały rozwoju technologii blockchain oraz wzrostu jej adopcji w świecie finansów.

Dość niedawno LocalBitcoins.com – giełda typu peer-to-peer – udostępniła statystyki dotyczące zmian wolumenu w poszczególnych częściach świata oraz w pojedynczych krajach rozwijających się.

źródło : https://uphold.com
źródło : https://uphold.com

Ogólnikowo patrząc można powiedzieć, iż trend wolumenu kwartalnego jest spadkowy, jednak gdy przyjrzymy się linii czerwonej (Środkowa i Południowa Ameryka) oraz różowej (kraje wschodnioeuropejskie nie będące w UE) widać wyraźny wzrost pomimo spadkowego roku 2018.  Na drugim wykresie wyróżnia się Wenezuela oraz Kolumbia pod względem wolumenu na LBC. Głównym motorem napędowym tegoż zjawiska są oczywiście skrajnie złe notowania narodowych walut tych państw i kondycje ich gospodarek.  Nie są nigdzie wyróżnione kraje azjatyckie lub też kraje europejskie, w których kryptowaluty powoli stają się codziennością, ponieważ w tych regionach ludzie używają tańszych niż LBC giełd, które nierzadko są niedostępne w krajach gorzej rozwiniętych. Jednak sam fakt , iż trend wzrostowy utrzymywany jest w częściach świata o znacznie gorszej sytuacji gospodarczej wskazuje na rosnące zaufanie ludzi do kryptowalut i może prowadzić do jeszcze szerszej ich adopcji w szeroko pojętym świecie finansów.

Ostatnia aktualizacja :