Jak podaje Reuters; naczelnik Bank of England Mark Carney w trakcie jednego z czwartkowych paneli dyskusyjnych w trakcie Światowego Forum Ekonomicznego w Davos (Szwajcaria) powiedział, że kryptowaluty raczej nie zrewolucjonizują sektora finansowego, ponieważ bardziej przypominają aktywa niż waluty.

“Kryptowaluty nie będą nam przeszkadzać, ponieważ nie są krypto-walutami. W najlepszym razie są to krypto-aktywa, ale tak na prawdę niczego nie zmienią’ – Powiedział Carney podczas Światowego Forum Ekonomicznego w Davos.

Komentarz:
W naszym odczuciu kryptowaluty już w tym momencie wniosły dużo do sektora finansowego. Nie chodzi tu tylko o nowe możliwości inwestowania, a o możliwości jakie niesie ze sobą technologia blockchain, które może zagrozić obecnemu systemowi bankowemu. Wypowiedzi tego typu mają na celu pewnego rodzaju ośmieszenie czy odwrócenie uwagi od tego jakie korzyści mogą wyniknąć dla zwykłych ludzi przy wprowadzeniu łańcucha bloków do systemu bankowego. Wynika to ze strachu przed zmniejszającym się zaufaniem dla tradycyjnej bankowości.

Źródło: Reuters

Ostatnia aktualizacja :