Uniwersytet Harward i amerykański producent odzieży Levi Strauss & Co ogłosił współpracę z New America think tank nad rozwojem systemu kontroli bezpieczeństwa w fabrykach, poinformowarł Reuters.

Rozwijany przez nich system powinien ostatecznie zasąpić obecne audyty bezpieczeństwa,na rzecz infrastruktury pozwalającej pracownikom na samodzielne zgłaszanie nieprawidłowości. Dr Eileen McNeely, dyrektor na Harvard T.H. Chan’s Sustainability and Health Initiative for NetPositive Enterprise powiedziała: “Przez ostanie 25 lat praca w łańcuchach dostaw była monitorowana głównie przez audyty… Rozproszony system łańcucha bloków przesyła zapytanie bezpośrednio do żródła, co oferuje całkowicie nowe możliwości.”

Program zostanie uruchomiony pilotażowo w trzez fabrykach Levi Strauss ulokowanych w Meksyku już w tym roku. Kolejne fabryki dołączą do testów w przyszłym roku.

System został zaprojektowany w taki sposób aby ankieta bezpieczeństwa wypełniona przez pracownika trafiała bezpośrednio do blockchaina, co uniemożliwi na jaką kolwiek manipulację przy jej wynikach. Za stworzenie łąńcucha bloków odpowiada ConsenSys, firma założona przez Josepha Lubina, jednego początkowych twórców Etherum (ETH).

 

Źródło: Cointelegraph, Reuters

 

Ostatnia aktualizacja :