Na początek przed rozpoczęciem swojej przygody z kryptowalutami warto się zastanowić gdzie i jak będziemy przechowywać nasze środki. Wiadomą sprawą jest to, że jeśli chcemy ich używać do handlu na giełdzie, to pewnie nie wyjdą one nigdy poza nią. Jednak dla osób które postanowią kiedykolwiek wypłacić swoje kryptowaluty z giełdy lub postanowią korzystać z nich na codzień bądź chcą zostać hodlerami przygotowaliśmy krótki poradnik który pomoże wybrać odpowiedni dla nich portfel kryptowalutowy.

Hot Wallet – portfel online

Jest to portfel który należy zainstalować na smartfonie, tablecie lub komputerze aby mieć stały podgląd swoich środków. Jedną z jego wad jest to, że środki przechowywane są na serwerach firm obsługujących portfele. Przez co w przypadku wykrycia luki w zabezpieczeniach danego oprogramowania hakerzy będą w stanie wykraść wszystkie środki użytkownika. Do plusów zaliczymy z pewnością możliwość szybkiego i częstego transferu pomiędzy innymi użytkownikami kryptowalut.

Polecane portfele:

Trust Wallet – jest bardzo wygodnym portfelem do przechowywania bitcoina oraz altcoinów. Jego bardzo dużą zaletą jest szeroka gama obsługiwanych tokenów działających w sieci Ethereum (ERC-20).

 

 

Mycelium – portfel online w którym przechowamy nasze bitcoiny. Posiada przejrzysty interfejs oraz wbudowaną opcję tzw. cold wallet.

 

 

Cold Wallet – portfel offline

Portfel off-line będący tak naprawdę kluczem prywatnym przechowywanym na komputerze, w portfelu sprzętowym lub kartce papieru. W ten sposób hakerzy nie są w stanie wykraść środków zgromadzonych przez użytkownika. Wadą tego portfela jest to, że aby wysłać komuś nawet nie wielką ilość np. Bitcoin’a (BTC), trzeba go najpierw połączyć z siecią blockchain w właściwy dla niego sposób.

Polecane portfele sprzętowe: