regulacje blockchain

 

African Digital Asset Framework (ADAF) jest to projekt mający na celu uregulowanie, transgranicznych standardów łańcucha blokowych dla kontynentu afrykańskiego. 

ADAF jest wspierany przez African Digital Asset Foundation (która ma ten sam akronim ADAF) – organizację non-profit i projekt open source założony w listopadzie 2018 r., którego celem jest zachęcanie do samoregulacji i wspieranie przy ustanawianiu norm prawnych i technicznych, które mają wspierać handel cyfrowy pomiędzy kontynentem afrykańskim a rozrzuconą po świecie resztą społeczności. Według oficjalnego wpisu, dokument został przygotowany przez społeczność otwartego oprogramowania z 17 firmami, które reprezentują 14 krajów pod egidą projektu ADAF. 

Biorąc pod uwagę w dużej mierze nieuregulowany status TGE / ICO, ADAF argumentuje o pilną potrzebę samoregulacji poprzez tworzenie i egzekwowanie norm wspólnotowych, które chroniłyby konsumentów, a tym samym łagodziły perspektywy zaostrzenia regulacji zewnętrznych w stopniu, który mógłby stłumić rodzący się przemysł. Członkowie społeczności ADAF są zaproszeni do publikowania opinii i dyskusji na tematy wytyczone przez TGE. W poście na blogu poinformowano, że ADAF opracowuje obecnie wytyczne dotyczące „systemu nazywania ziemi przy użyciu oracles i smart contractów, struktury znaczników bezpieczeństwa i niezależnej tożsamości”. 

Do organizacji założycielskich ADAF należą: współwłaściciel ADAF Martin Coleby, firma blockchain VC Raise, akcelerator blockchain Kotani i programista alba.one. Strona internetowa ADAF cytuje również wsparcie ze strony ambasadorów z Unii Afrykańskiej (UA) i Afrykańskiego Banku Rozwoju oraz wymienia afrykański startup blockchainowy BitPesa i EOS Nairobi jako sponsorów projektu. Obok inicjatyw kierowanych przez społeczności, takich jak ADAF, państwowe i międzynarodowe próby ustanowienia standardów prawnych, regulacyjnych lub technicznych – dla sektora blockchain nadal nabierają tempa.

Ostatnia aktualizacja :