Jak informuje Reuters – U.S. Securities and Exchange Commission (SEC) wydała w środę przewodnik, mający pomóc uczestnikom rynku określić, czy krypto aktywa kwalifikują się do zabezpieczania na mocy federalnych przepisów dotyczących papierów wartościowych i musi zostać zarejestrowany u regulatora.

SEC zaostrzyła działania egzekucyjne związane z aktywami cyfrowymi i Initial Coin Offering, które działają podobnie jak IPO dla firm, ale zamiast sprzedawać akcje, gromadzą kapitał poprzez sprzedaż cyfrowych tokenów lub kryptowalut.

Federalne przepisy dotyczące papierów wartościowych wymagają, aby wszystkie oferty i sprzedaż papierów wartościowych były zgodne z tradycyjnymi zasadami oferty, takimi jak rejestracja jako IPO lub zakwalifikowanie do zwolnienia z rejestracji w ramach oferty niepublicznej lub zasad finansowania społecznościowego.

Aby pomóc zdecydować, czy zasób cyfrowy będzie podlegać ochronie federalnej, SEC stwierdziła, że ​​zarówno on, jak i sądy federalne starają się sprawdzić, czy elementy aktywów ma jakąkolwiek cechę „umowy inwestycyjnej”.

Umowa inwestycyjna „istnieje, gdy inwestuje się pieniądze we wspólne przedsiębiorstwo z uzasadnionym oczekiwaniem, że zyski będą pochodzić z wysiłków innych” – informuje SEC w 13-stronicowym dokumencie, w którym wyszczególniono wiele czynników, które należy rozważyć przed ICO.

To, czy sprzedaż zasobów cyfrowych jest umową inwestycyjną w momencie jego sprzedaży, zależy od konkretnych faktów i okoliczności, podała SEC.

ICO zyskały na popularności w 2017 r., Gromadząc ponad 6 miliardów dolarów, ale ceny większości kryptowalut spadły od tego czasu i wiele firm oraz projektów związanych z ICO zostało porzuconych, co spowodowało zwiększenie kontroli regulacyjnej.

ICO przyciągnęły również oszustów, którzy chcieli zarobić na popularności tego typu ofert, wyłudzając pieniądze. Doprowadziło to SEC do zwiększenia nadzoru nad tym obszarem, powiedział Brett Redfearn, szef SEC ds. handlu i rynków na konferencji branży papierów wartościowych, która odbyła sie 26 marca.

 

Żródło: Reuters.com

Ostatnia aktualizacja :