australia prowadzi agresywnią politykę dla kryptowalut

 

Australijski Bank Centralny oznajmił, że Bitcoin (BTC) i kryptowaluty pozostaną poza głównym nurtem, jeśli chodzi o kanały płatnościowe.

Dokument „Cryptocurrency: Ten Years On”, wydany przez Reserve Bank of Australia (RBA) 20 czerwca, wygląda jakby miał udokumentować minioną dekadę istnienia bitcoinów, jednocześnie starając się udowodnić, że kryptowaluty nie trafią do mainstreamu. Jedynie zostaną wykorzystane do bardzo niszowych celów.
„Pomimo osiągnięcia pewnej rozpoznawalności nazw, kryptowaluty nie są powszechnie używane do wykonywania płatności” – podsumowuje streszczenie.

„W tym artykule przeanalizowano, dlaczego Bitcoin raczej nie stanie się wszechobecną metodą płatności w Australii. Podsumowuje on, w jaki sposób kolejne kryptowaluty starały się rozwiązać niektóre niedociągnięcia Bitcoina – takie jak jego zmienność i problemy ze skalowalnością”.

Australijski rząd nadal bardzo niechętnie reaguje na kryptowaluty.  Ostrzegając konsumentów o zauważanym ryzyku, przyjmując dodatkowo agresywną politykę podatkową i gromadzenia danych na temat jej użytkowników.

Jak donosi Cointelegraph, w kwietniu krajowa agencja podatkowa, Australian Tax Office (ATO), stwierdziła, że ​​będzie dążyć do uzyskania zapisów z giełd kryptowalutowych w celu przeprowadzenia indywidualnych kontroli użytkowników.
Na początku tego miesiąca okazało się, że śledczy prowadzili 12 operacji transgranicznych. Koncentrując się na przestępstwach związanych z unikaniem podatków przy pomocy kryptowalut.

„Z naszego (australijskiego) punktu widzenia inwestowanie w kryptowaluty jest zgodne z prawem, ale zaobserwowaliśmy również, że wykorzystywane są one do popełniania przestępstw podatkowych”, komentował wówczas zastępca komisarza ATO, Will Day.

Wydaje się jednak, że artykuł RBA przedstawia mniej optymistyczny obraz, broniąc dolara australijskiego jako preferowanej alternatywy dla kryptowaluty.

Badacze doszli do wniosku:

„Tak długo, jak dolar australijski nadal zapewnia niezawodny, nisko inflacyjny zasób wartości, a branża płatności nadal pracuje nad wydajnością, funkcjonalnością i odpornością australijskiego systemu płatności, trudno jest zauważyć, aby kryptowaluty zaoferowały nam nowe wartości, które doprowadziłyby to do ich powszechnego stosowania w Australii. ”

Ostatnia aktualizacja :