W lutym 2018 r. Kanadyjscy regulatorzy zatwierdzili pierwszy w kraju ETF, skoncentrowany zarówno na dużych, jak i małych korporacjach z branży  blockchain. Do tego czasu, ETF-y wydające zbiory miały już swój wskaźnik Harvest Blockchain Technologies Index, który został zaprojektowany do śledzenia wydajności emitentów zarówno w istniejących, jak i nowo powstających segmentach rynku powiązanego z technologią łańcucha bloków.

Amerykańska firma zarządzająca inwestycjami AdvisorShares oraz firma doradztwa inwestycyjnego Sabretooth Advisors wspólnie otwierają  fundusz ETF (ETF), w którym mają zamiar wspierać firmy technologiczne związane z technologią blockchain i chmurą obliczeniową. Kapitał ETF pozwoli na oferowanie aktywów w tradycyjnych jak i alternatywnych inwestycjach umożliwiając przedsiębiorcy uzyskać odpowiednie zaplecze finansowe będące swojego rodzaju dźwignią mającą wesprzeć jego firmę.

Zadaniem nowego funduszu, który wszedł na rynek 7 lutego, jest pomoc w osiągnięciu większych dochodów oraz podniesienie wartości akcji w odpowiednim czasie.

Wiele agencji analitycznych, zauważa coraz częstsze pojawianie się kryptowalut czy technologii blockchain na rynku oraz w codziennym użytkowaniu.

Ostatnia aktualizacja :