Nowojorski sędzia krytykuje roszczenia Prokuratora Generalnego wobec Bitfinex

 

Prokurator generalny w Nowym Jorku nie może wnieść prawomocnego nakazu sądowego przeciwko wymianie kryptowaluty Bitfinex i stablecoina Tether (USDT), informuje w komunikacie prasowym CoinDesk.

Po złożeniu sprzeciwu przez prawników reprezentujących współoskarżonych, sędzia Sądu Najwyższego stanu Nowy Jork Joel M. Cohen postanowił, że strony powinny spróbować rozwiązać spór i przedstawić rozsądne argumenty.

Prokurator Generalny oskarżył Bitfinex o utratę kontroli nad 850 milionami dolarów w podejrzanych okolicznościach, a następnie wykorzystał rezerwy siostrzanej firmy Tether, aby tymczasowo wypełnić lukę.

„Chciałbym zasugerować, żebyście oboje się spotkali i porozmawiali o tym, wydajecie się być rozsądną grupą, powiedzmy za tydzień przyjdźcie ze wspólną wersją, która przyniesie rozwiązanie tego co próbujemy osiągnąć tutaj, a jeśli nie możecie, z indywidualnymi propozycjami,” CoinDesk cytuje Cohena.

Obie firmy zaprzeczają jakimkolwiek wykroczeniom, w tym tygodniu mocno krytykują władze Nowego Jorku za sposób, w jaki podniosły oskarżenie.

Jak donosił Cointelegraph, kiedy wiadomość dotarła  24 kwietnia, rynki kryptowalut uległy katastrofie przed szybkim odbiciem.

Cohen także nie zgadzał się z rozpatrywaniem oskarżeń ze strony prokuratora generalnego.

„Wstępny nakaz sądowy, który mamy teraz, jest niejasny i niedostatecznie dostosowany do tego, co AG wykazało, spowoduje nieuchronną szkodę” – powiedział. Cohen dodał:

„Myślę, że jest zarówno amorficzny, jak i niedokończony”.

W międzyczasie Stany Zjednoczone naliczyły również dwa podmioty związane z Crypto Capital Corp. z siedzibą w Panamie, podmiotem, który otrzymał 850 milionów dolarów od Bitfinex, z przestępstwami, w tym oszustwami bankowymi, i działał jako nielicencjonowany operator pieniężny.

Ostatnia aktualizacja :