Rosyjski fundusz emerytalny zawarł porozumienie z krajowymi kolejami, aby zastosować technologię blockchain do kontroli pasażerów, którzy kwalifikują się do usług o obniżonych cenach. Anton Drozdov – szef funduszu ujawnił, że umowa ma być zawarta jeszcze w tym roku. Technologia blochain ma na celu zapewnienie przejrzystości systemu monitorowania użytkowników usług transportowych, wykrywając fałszerstwa oraz oszustwa, wyjaśnia. Szef krajowego funduszu dodał, że usługa ma być wdrożona wzdłuż linii kolejowej Moskwa – Twer.
Niedawno rada miejska w stolicy złożyła wniosek o zastosowanie technologii blockchain dla systemu głosowania elektronicznego w celu zmniejszenia prawdopodobieństwa oszustwa, poprzez oddzielenie danych osobowych wyborców od wyników głosowania.

W ubiegłym tygodniu prezydent Rosji Władimir Putin wydał kolejny termin, aby rząd przyjął regulacje związane z kryptografią i technologią łańcucha bloków. Rozporządzenie musi zostać przyjęte na sesji wiosennej w 2019 r. i wprowadzona do 1 lipca .

Ostatnia aktualizacja :