Rosja testuje a Finlandia reguluje kryptowaluty

 

Coraz więcej państw zauważa potrzebę wprowadzania i regulacji kryptowalut. Jednym z czołowych pod względem aktywności w tym obszarze stała się ostatnio Francja, która jak najszybciej chce ustalić ramy prawne dla cyfrowych walut i zachęca inne kraje do naśladowania jej poczyniań. Więcej tutaj >> Francja napiera na regulację kryptowalut

Jak podaje serwis cryptocurrencynews.com, Rosja zamierza rozpocząć testy kryptowalut w czterech regionach swego kraju.Odbędą się one w regionach nie podlegających obowiązującym przepisom. Ministerstwo Finansów w Rosji stworzyło projekt ustawy, która umożliwi ustanowienie pewnej bazy prawnej dla regulacji kryptowalut. Różne firmy będą mogły testować technologię związaną z kryptowalutami w czterech wspomnianych regionach bez naruszania obowiązującego prawa.

Do grona regulujących cyfrowe waluty dołącza również Finlandia. Przez prezydenta, Sauli Niinistö została zatwierdzona ustawa przygotowana przez Ministerstwo Finansów, dotycząca regulacji kryptowalut. Ma ona na celu postawienie wszystkich z branży,  czyli emitentów, giełdy, dostawców portfelu pod jednym prawem. Będą oni musieli m.in. rejestrować się w Urzędzie Nadzoru Finansowego Finlandii, aby móc prowadzić tam działalność. Ustawa ma wejść w życie 1 maja i od tego momentu tylko zarejestrowani dostawcy różnych krypto-usług będą mogli kontynuować swoją działalność w kraju.

Ostatnia aktualizacja :