Binance, największa na świecie giełda krytpowalutowa pod względem wielkości wolumenu, uruchomiła zdecentralizowaną platformę handlową (DEX) wcześniej niż planowano, wynika z informacji prasowej udostępnionej 23 kwietnia przez Cointelegraph.

Nowy DEX rusza zaledwie tydzień po tym, jak giełda uruchomiła swój rodzimy blockchain, Binance Chain, który zasili nową zdecentralizowaną platformę.

Podczas gdy handel Binance DEX ma się rozpocząć w bliżej nieokreślonym terminie, użytkownicy mogą na dzień dzisiejszy tworzyć portfele na platformie – albo poprzez oficjalny portfel Trust firmy Binance lub portfele firm trzecich. Traderzy mogą również uzyskiwać dostęp do narzędzi, takich jak Binance Chain Explorer, publiczne węzły danych i interfejsy API, czytamy w komunikacie prasowym.

CEO Binance Changpeng Zhao, lepiej znany w branży jako „CZ”, wezwał społeczność do wzięcia udziału w opracowywaniu nowych tokenów w sieci głównej Binance, stwierdzając, że giełda ma nadzieję na ścisłą współpracę z projektami i zespołami programistów w celu zbudowania ekosystemu . Podkreślił:

„Wierzymy, że zdecentralizowany handel przyniesie nową nadzieję i nowe możliwości, oferując niezawodny i przejrzysty system finansowy […] Bez centralnego nadzoru nad funduszami […] Mamy nadzieję, że przyniesie to nowy poziom wolności dla naszej społeczności”.

Własny token giełdowy, binance coin (BNB), teraz migrował ze swojego poprzedniego standardu ERC-20 (opartego o blockchain Ethereum) do standardu Binance Chain BEP-2 i będzie używany jako rodzimy zasób tego łańcucha bloków w celu wspomagania transakcji sieciowych .

Uruchomienie Binance DEX następuje po dwumiesięcznym okresie testnetowym, podczas którego giełda podobno przeprowadziła 8,5 miliona transakcji w symulowanym środowisku handlowym.

Jak wcześniej informowano, zdecentralizowane giełdy kryptograficzne umożliwiają użytkownikom wymianę peer-to-peer, wykorzystując inteligentne umowy do automatyzacji dopasowywania transakcji i likwidacji aktywów, aby umożliwić funduszom użytkowników pozostanie pod ich własną kontrolą. Inne duże giełdy, które interesują się własnym DEX-em, to OKEx i Bithumb.

Od stycznia 2019 r. Badanie danych z ponad 400 międzynarodowych giełd kryptowalutowych wykazało, że DEX-y stanowiły zaledwie 19% globalnego ekosystemu wymiany, a ich wolumen obrotu wynosił mniej niż 1% tych na centralnych giełdach.

Ostatnia aktualizacja :