W przeprowadzonym ostatnio przez Cheddar wywiadzie z Charles’em Hoskinson’em – CEO Input Output Hong Kong oraz Cardano –  poruszony został temat rozwoju i przyszłości technologii blockchain.

Prawie codziennie widać nowo wyrastające projekty kryptowalut starające się przebić ku górze w rankingu market cap’u. Jeden token był na 100. miejscu, po tygodniu przesunął się na miejsce 40. – wszyscy są przepełnieni ekscytacją i nadzieją na dalsze wzrosty. Charles Hoskinson zwraca jednak uwagę na to, iż “w tym wszystkim nie chodzi o to, kto będzie na topie rankingu lub jak szybko możemy wprowadzać kolejne upgrade’y projektów”.

Charles Hoskinson

“Moment  Wi-Fi” tłumaczy w ten sposób : “Konsumenci są przyzwyczajeni do tego, że przy wyciąganiu z kieszeni ich telefon połączy się z siecią Wi-Fi. Co obserwujemy teraz jest kolekcjonowaniem wielu standardów, które w ciągu 3 – 5 lat stworzą możliwość przesyłania wartości / informacji pomiędzy wieloma systemami – nie tylko bitcoin między litecoin’em, lecz również np. kontem bankowym”. Idąc w kierunku całkowitej adopcji technologii blockchain, nie tylko w świecie finansów, ważna jest “interoperacyjność” pomiędzy każdym z systemów, dlatego niezwykle istotnym aspektem w tej branży jest cytując Charles’a : “Globalne spojrzenie na to, co tworzymy”, ponieważ w niedalekiej przyszłości korzystać z tej technologii będzie 7 miliardów osób.

Ostatnia aktualizacja :