Etihad Airways

 

Etihad Airways, narodowy przewoźnik Zjednoczonych Emiratów Arabskich połączył siły z opartą na technologii blockchain, szwajcarską platformą Winding Tree w celu wdrożenia łańcucha bloków do dystrybucji produktów i usług linii lotniczych.

 

Winding Tree jest zdecentralizowanym rynkiem opartym na Ethereum, zajmującym się głównie obsługą i dystrybucją firm hotelarskich oraz linii lotniczych. Szwajcarskiemu start-up’owi zaufało już kilka znanych przewoźników, takich jak Air Canada, Air France-KLM i Lufthansa, a także hotele Nordic Choice, Airport Hotel Basel czy sieć hoteli citizenM.

Jak podaje Reuters, dzięki współpracy, linie Etihad Airways będą mogły uniknąć udziału stron trzecich w zarządzaniu informacjami, takimi jak czas lotu, trasy podróży i śledzenie bagażu.

W wywiadzie telefonicznym udzielonym Reuters, Tristan Thomas, dyrektor generalny Etihad Airways ds. cyfryzacji i innowacji powiedział :

“Winding Tree jest oczywiście naszą dystrybucją (platformą) i jest to dla nas szansa na zakłócenie tradycyjnie zapchanego rynku zdominowanego przez główne systemy dystrybucji. […] Bardzo niewielu zdecydowało się zakłócić świat dystrybucji, a to dlatego, że główni gracze z bardzo znaczącymi marżami działali w taki sposób, aby utrzymać tego rodzaju zamknięty sklep”.

Ominięcie udziału stron trzecich w dostarczeniu ofert do klientów oznaczać będzie spadek kosztów firmy, co z kolei może przełożyć się na niższe ceny biletów lotniczych. Pedro Anderson, dyrektor operacyjny i współzałożyciel platformy Winding Tree powiedział :

“Każdy, kto dzisiaj podróżuje, wie, że nie jest to najprzyjemniejsze doświadczenie. Cały proces jest zacofany. […] Przeprowadzamy eksperymenty i wprowadzamy nowe rozwiązania na platformie. Ostatecznie przynosi to korzyści konsumentowi. Kiedy pojawiają się innowacje, zaczynasz mieć pewne zakłócenia, masz konkurencję, której obecność skutkuje lepszymi cenami dla konsumenta”.

Ostatnia aktualizacja :