Jak powszechnie wiadomo, w przemyśle kryptowalut nie liczy się tylko i wyłącznie koszt oraz szybkość wykonania transakcji, lecz równie istotną, jeśli nie najbardziej istotną rolę odgrywają zapewnienie prywatności i bezpieczeństwa przelewom. Jest to fundament działalności takich spółek, jak Ernst&Young (EY).

EY jest spółką należącą do “wielkiej czwórki” firm audytowych z siedzibą w Londynie, która ogłosiła, iż upubliczni strukturę swojgo prywatnego protokołu transakcji Zero-Knowledge-Protocol. Informacja ta została ogłoszona na oficjalnej stronie firmy sugerując, iż opublikowanie struktury protokołu pomoże w rozwijaniu bezpieczeństwa i prywatności transakcji zawieranych na tym protokole.

W październiku 2018, firma EY wypuściła EY Ops Chain Public Edition, który był pierwszym zastosowaniem struktury Zero-Knowledge-Protocol na blockchain’ie Ethereum. Od tego czasu, deweloperzy spółki pracowali nad protokołem, aby zwiększyć jego bezpieczeństwo, wydajność i skalowalność. Dało to efekty w postaci redukcji kosztów transakcji o 90%.

Paul Brody, lider ds. rozwoju blockchain w EY stwierdził, iż upublicznienie struktury protokołu nie tylko pomoże jego rozprzestrzenianiu, lecz także zapewni ciągły rozwój. „Zapewnienie bezpieczeństwa i skalowalności publicznych blockchain’ów jest priorytetem EY. Najszybszym sposobem rozpowszechnienia tej technologii i  zwiększania prywatności było upublicznienie jej. Najwyższy standard bezpieczeństwa jest osiągany tylko dzięki intensywnym testom i dogłębnym recenzjom, które pojawiają się wraz upublicznianiem struktur.”

Technologia opracowana przez EY zapewni bezpieczne i prywatne transakcje na blockchain’ie Ethereum, obsługując zarówno tokeny ERC-20, jak i ERC-721. Obecnie, trwają końcowe prace i przeglądy zaimplementowanej technologii, a jej upublicznienie ma mieć miejsce w ciągu najbliższych 6 tygodni.

Źródło : https://zycrypto.com

Ostatnia aktualizacja :