grant dla dewelopera bitcoin

 

Jeden z deweloperów  Bitcoin Core, Michael Ford, znany również jako fanquake, otrzymał dotację w wysokości 60 000 USD od giełdy kryptowalutowej BitMEX.

 

W oficjalnym oświadczeniu opublikowanym 12 lipca właściciel  giełdy kryptowalutowej BitMEX HDR Global Trading poinformował o przyznaniu Fordowi grantu.  powodem było dodanie fanquakea do listy oficjalnych twórców projektu oprogramowania Bitcoin Core.

Oznacza to, że klucz dewelopera został dodany do pliku „listy zaufanych kluczy” w GitHub – dając mu możliwość łączenia zmian w kodzie Bitcoin Core.

HDR Global Trading przedstawił swoją decyzję jako sposób oferowania wsparcia materialnego tym, którzy pracują – zazwyczaj dobrowolnie – nad dalszym rozwojem kryptowaluty Bitcoin:

„HDR Global Trading Limited, podobnie jak wszystkie inne firmy zajmujące się kryptowalutami, w dużym stopniu opiera się na (głównie wolontariackiej) pracy programistów oddanych misji i ideałom Bitcoina. Ta praca jest trudna, wymagająca i często niewdzięczna. Wierzymy, że obowiązkiem korporacji jest wsparcie projektów, z których czerpią korzyści – i na których oparty jest ich model biznesowy. ”

Grant został przyznany na wyłączność jednak wymaga od Forda pracy nad rdzeniem Bitcoina w roli głównego opiekuna oprogramowania – z zaznaczeniem realizacji celów takich jak dalszy rozwój skalowalności i prywatności sieci.

BtiMEX cały czas podkreśla, że gdyby nie wiele godzin ciężkiej pracy deweloperów takich jak fanquake, firmy kryptowalutowe takie jak ona, nie odniosłyby tak dużego sukcesu.

HDR Global Trading dokonał ostatnio „bezwarunkowej” darowizny na inicjatywę MIT Digital Currency. Prowadzi ona badania nad rozwojem globalnego ekosystemu kryptograficznego. Zaznaczając, że MIT Digital Currency była szczególnie chętna do wspierania pracy twórców Bitcoin Core – Wladimira van der Laan i Cory Fields.

Pod koniec czerwca BitMEX – największy na świecie dostawca bitcoinowych instrumentów pochodnych – odnotował rekordowe wolumeny w swojej działalności. Platforma zgłosiła 1 miliard dolarów otwartych pozycji, obrót na parach z BTC – ponad 13 miliardów dolarów i ponad 16 miliardami dolarów w całej gamie produktów BitMEX.

Ostatnia aktualizacja :