Portfel na kryptowaluty

 

Firma Youniqx Identity AG, część grupy Austrian State Print House, ogłosiła dziś, tj. 29 lipca, że opracowała portfel sprzętowy przeznaczony do przechowywania kryptowalut.

 

Austrian State Print House (OeSD) jest austriacką firmą zajmującą się bezpieczeństwem, skupiającą się w głównej mierze na ochronie tożsamości. Dzięki doświadczeniu w usługach z zakresu ID i e-administracji, OeSD opracowuje, wdraża i oferuje rozwiązania personalizacyjne do dokumentów tożsamości, takich jak bardzo bezpieczny paszport austriacki.

Jak podano w komunikacie prasowym, wdrożony portfel na kryptowaluty o nazwie Chainlock, umożliwia przechowywanie kluczy prywatnych w trybie offline, a tym samym dostęp do środków w walutach cyfrowych. Ponadto, produkt jest rozmiaru karty kredytowej i ma być odporny na wodę i ciepło. Producent twierdzi, że jest on w 100% odporny na fałszerstwa – “można całkowicie wykluczyć nieautoryzowany dostęp do klucza prywatnego przez Internet, WiFi, NFC, CryptoLocker, oszustów z kluczem prywatnym itp.”. Dodatkowo, Chainlock jest dostępny za pośrednictwem różnych partnerów Youniqx Identity AG , takich jak Tokenize Exchange w Singapurze i Coinfinity w Europie Środkowej.

Właściwy sposób przechowywania kryptowalut jest niezwykle ważny biorąc pod uwagę bezpieczeństwo naszych zgromadzonych środków. Oczywistym jest, że jeśli ktoś należy do grupy “traderów”, czyli osób często obracających kryptowalutami w celach szybkiego, krótkoterminowego zysku, nie będą za każdym razem przenosić środki na prywatny portfel na kryptowaluty. Jeśli jednak inwestuje się w kryptowaluty długoterminowo, warto zaopatrzyć się w dobry i sprawdzony sprzęt, na którym bezpiecznie można przechowywać waluty cyfrowe.

Polecane portfele sprzętowe, a także hot i cold-wallet’y opisane są w sekcji Portfele Kryptowalutowe.

Ostatnia aktualizacja :