blockchainowy system płatności

 

Największy południowo koreański operator kart kredytowych opatentował system płatności oparty o blockchain.

 

Shinhan Card (SC), wiodący wydawca kart kredytowych w Korei Południowej, uzyskał patent na system płatności blokowych. Podaje The Korea Times 15 lipca.

Według informacji, dzięki nowo opatentowanej technologii firma opracowała proces transakcji kredytowych oparty na blockchainie, umożliwiający ustalanie limitów wydatków, płacenie w miesięcznych ratach i dokonywanie codziennych płatności. Serwis cytuje anonimowego pracownika Shinhan Card, komentującego rozwój:

„Usługi wykorzystujące te kluczowe funkcje kart kredytowych zostaną rozszerzone o system oparty na technologii blockchain, znaczący postęp w stosunku do status quo, w którym większość dostępnych usług opartych na blockchainach ogranicza się do okablowania rynku gotówkowego lub identyfikacji użytkowników w przypadku transakcji online”.

Pracownik podobno wyjaśnił, że SC otrzymało patent około półtora roku po przeprowadzeniu studium wykonalności, a firma pracuje obecnie nad uzyskaniem patentów w krajach europejskich, USA, Japonii, Chinach, Wietnamie i Indonezji . Zgodnie z artykułem system może wkrótce umożliwić transakcje bez karty za pośrednictwem aplikacji mobilnej.

Według raportu wprowadzenie tej tehcnologii może doprowadzić do wycofania sieci trzech pośredników, a mianowicie firm obsługujących karty kredytowe, dostawcy usług sieciowych o wartości dodanej i bramki płatności. Sieci o wartości dodanej to dostawcy usług łączący firmy obsługujące karty kredytowe i sklepy członkowskie w celu weryfikacji i zatwierdzenia transakcji, podczas gdy bramka płatności ma za zadanie wykonanie płatności.

Witryna informacyjna firmy Crunchbase twierdzi, że Shinhan Card jest wiodącym dostawcą kart kredytowych w Korei Południowej i korporacyjnym serwisem analitycznym Owler szacuje roczne przychody firmy na 841,6 mln USD.

 

 

Ostatnia aktualizacja :