Microsoft wydał pakiet narzędzi Ethereum w usłudze Azure

Gigant technologiczny Microsoft wydał pakiet narzędzi umożliwiających klientom tworzenie aplikacji opartych o blockchain Ethereum na ich platformie obliczeniowej o nazwie Azure.

Nowy zestaw Azure Blockchain Development Kit dla Ethereum pomoże programistom w tworzeniu i wdrażaniu aplikacji opartych o technologię ethereum w usłudze Azure Blockchain Service lub na blockchainie ethereum, informuje Chris Pietschmann, Microsoft MVP  i założyciel BuildAzure.com w komunikacie ogłoszonym w poniedziałek na blogu .

Ethereum App Development Kit stanowi rozszerzenie edytora kodu źródłowego Microsoft Visual Studio Code, umożliwiając programistom tworzenie i wdrażanie inteligentnych kontraktów ethereum oraz korzystanie z narzędzi open-source, takich jak Solidity i Truffle.

Rozszerzenie jest obsługiwane zarówno w systemie Windows 10, jak i MacOS, powiedział Pietschmann, dodając, że może również działać w maszynie wirtualnej na platformie Azure.

Chris Pietschmann zauważył ponadto:

„Oczywiście, zostały wprowadzone rozszerzenia dla Solidity i innych technologii Blockchain dla Visual Studio Code opublikowane przez innych członków społeczności, jednak teraz istnieje również oficjalny zestaw narzędzi opublikowany przez Microsoft”.

W zeszłym miesiącu Microsoft uruchomił zestaw do budowy tokenów we współpracy z Enterprise Ethereum Alliance, mający na celu pomoc firmom w projektowaniu i tworzeniu odpowiednich tokenów kryptowaluty dla ich konkretnych potrzeb. Wprowadzono także konsensus ethereum „proof-of-authority” na platformie Azure, który zastępuje proces “proof-of-work”, który jest powszechnie używany przez publiczne blockchainy.

Ponadto firma podała w zeszłym tygodniu, że będzie promować JPMorgan Chase’s Quorum blockchain pośród swoich klientów biznesowych za pośrednictwem platformy Azure.

 

Logo Microsoft jest zastrzeżonym znakiem towarowym. Zdjęcie pochodzi z oficjalnego katalogu zasobów prasowych firmy Microsoft 

Ostatnia aktualizacja :