Na WhatsApp możliwe będą transakcje Bitcoin i Litecoin
Autor : LoboStudioHamburg

Dzięki twórcom bota Lite.im, Zulu Republic, możliwe będzie wysyłanie i otrzymywanie Bitcoin’a (BTC) i Litecoin’a (LTC) za pomocą popularnego komunikatora WhatsApp. Informacja opublikowana została wczoraj, tj. 19 maja na Twitterze.  Jest to premiera BTC i LTC na platformie Zulu Republic, podczas gdy Ether (ETH) jest tam używany już jako podstawowy token do transakcji i też będzie dostępny na WhatsApp’ie. Oprócz dokonywania transakcji za pomocą Lite.im, możliwe będzie również zarabianie za pośrednictwem programu polecającego.

Wdrożenie przesyłania kryptowalut za pomocą SMS-a zdecydowanie przybliży do nich osoby niezwiązane z tym tematem, chociażby przez duże uproszczenie dokonywania transakcji na walutach cyfrowych. Z aplikacji WhatsApp korzysta blisko 1.5 miliarda osób na całym świecie, więc sam fakt, że są dostępne takie operacje na platformie, zdecydowanie przyspieszy adopcję kryptowalut.

Facebook wprowadza swojego własnego stablecoin’a, WhatsApp umożliwia dokonywanie transakcji za pomocą SMS-ów. Czy to oznacza rywalizację wśród gigantów social media? Miejmy nadzieję, że więcej firm przedstawi swoje rozwiązania z użyciem krypto i blockchain – więcej zastosowań to szybsza adopcja technologii.

 

Ostatnia aktualizacja :