Opera

 

Zyskująca na popularności firma Opera, od dłuższego czasu oferowała klientom z systemem Android wersję swojej przeglądarki z wbudowanym portfelem kryptowalutowym. Zawiera ona również funkcje Web 3.0. W opublikowanym dziś, tj. 26 czerwca, poście na blogu, Opera ogłosiła, że dostępna jest już przeglądarka Opera Touch z takimi samymi funkcjami, lecz dla użytkowników iPhone’ów.

Dzięki temu, korzystający z systemu iOS będą mogli dokonywać transakcji krypto, uruchamiać funkcje Web 3.0, a także używać zdecentralizowanych aplikacji (dApps) bez konieczności instalowania dodatkowych wtyczek.

Ponad miesiąc temu, Opera ogłosiła, że wprowadzi obsługę TRON (TRX) do swojej przeglądarki, rozszerzając tym samym swoją ofertę, w której skład wchodziła obsługa Ethereum (ETH) oraz tokenów o standardzie ERC.

Chcąc zademonstrować swoją chęć podążania za krypto trendami, firma napisała na blogu :

“W Operze wierzymy, że wszystkie nowoczesne przeglądarki powinny integrować portfel kryptowalutowy, ponieważ umożliwi to pojawienie się nowych modeli biznesowych w sieci. Opera była pierwszą przeglądarką, która sprawiła, że korzystanie z kryptowalut w sieci było łatwe i płynne. Podążając za silną podażą ze strony społeczności krypto, udostępniamy tę możliwość na iOS”.

Odnosząc się do istoty funkcji Web 3.0, dodatkowo stwierdziła :

“Wierzymy, że dzisiejsza sieć będzie interfejsem do zdecentralizowanej sieci jutra (Web 3.0). Dzięki wbudowanemu portfelowi kryptowalutowemu, przeglądarka ma potencjał odnowienia i rozszerzenia swojej ważnej roli jako narzędzia dostępu do informacji, dokonywania transakcji online oraz zarządzania tożsamościami użytkowników w sposób zapewniający im większą kontrolę”.

Ostatnia aktualizacja :