Wirex, brytyjska platforma płatnicza do kryptowalut licencjonowana przez Financial Conduct Authority (FCA) ogłosiła dziś wypuszczenie aż 26 stablecoin’ów opartych o blockchain Stellar(XML). Wirex umożliwia użytkownikom wydawać ich kryptowaluty z pomocą dedykowanej karty Visa.

Pavel Matveev, współzałożyciel platformy Wirex powiedział, że większość stablecoin’ów jest powiązana z amerykańskim dolarem, co jest problematyczne podczas korzystania z nich w płatnościach międzynarodowych.

“Większość stablecoin’ów jest powiązana z USD. Mimo tego, że są one odpowiednie dla konkretnego przypadku użycia – zabezpieczenia na giełdach kryptowalut – nie można ich używać do płatności, ponieważ nie są skalowalne i nie obsługują walut lokalnych. Biorąc pod uwagę fakt, iż płatności (transgraniczne i dzienne) są głównym celem Wirex, dodaliśmy wsparcie dla lokalnych walut w celu wykorzystania stablecoin’ów dla przelewów międzynarodowych. Lokalne waluty stacjonarne nie wymagają lokalnego dostawcy płynności i można je łatwo i tanio wymienić na równoważną lokalną walutę lokalną.”

Tłumaczy również, że Wirex wybrał na partnera Stellar, ponieważ jest on spółką podlegającą regulacjom FCA, posiada wystarczająco dobrze skalowalny blockchain oraz mają wspólny cel – “zbankować niezbankowanych* i zdemokratyzować finanse”.

Jed McCaleb, współzałożyciel Stellar, również nie ukrywa zadowolenia z rozpoczętej współpracy z Wirex’em : „Stablecoin’y mają potencjał, aby znacząco zmienić przestrzeń płatniczą. Cieszymy się, że możemy współpracować z Wirexem nad wprowadzeniem na rynek pierwszych stablecoin’ów, które pomogą zwiększyć płynność transakcji i staną się dostępne dla wszystkich”.

Źródło : https://forbes.com

*z ang. “bank the unbanked”

 

Ostatnia aktualizacja :