CVS Health Corp’s Aetna wraz z innymi firmami ubezpieczeniowymi potwierdziły w czwartek partnerstwo z IBM Corp, nad stworzeniem sieci blockchain pozwalającej na zmniejszenie kosztów w sektorze opieki medycznej.

Firmy planują wykorzystać technologię łańcucha bloków, do udostępniania swoich baz danych pomiędzy swoimi systemami podłączonymi do nowo powstającej sieci. Chcą w niej ptrzewtarzać także wszystkie roszczenia i płatności oraz utrzymywać w niej informacje na temat ubezpieczonych. Pozwoli to na szybką i bezbłędną wymianę informacji pomiędzy podiotami ubezpieczającymi a placówkami medycznymi. (Należy pamiętać, że projekt powstaje w USA gdzie obywatele ubezpieczają się prywatnie aby móc korzystać ze świadczeń medycznych.)

Blockchain, technologia, która dała początek kryptowalutom takim jak Bitcoin czy Ethereum, jest coraz częściej stosowana w różnych branżach. Zauważają to także firmy świadczące usługi finansowe, gdzie technologia “rozproszonej księgi” może generować duże oszczędności oraz zapobiegać wyłudzeniom czy wszelakim nadużyciom.

Kolejne firmy zaangażowane w ten projekt to Anthem Inc, Health Care Service Corp oraz firma świadcząca usługi finansowe PNC Bank.

Nowi członkowie, włączając w to firmy technologiczne i ubezpieczeniowe, przewidują przyłączyć się do pracy w kolejnych miesiącach.

Źródło: Reuters

Ostatnia aktualizacja :