blockchain w procesie rekrutacji

 

PricewaterhouseCoopers LLP eksperymentuje z wykorzystaniem technologii blockchain do uwierzytelniania danych podanych przez nowego kandydata do pracy w celu przyspieszenia procesu weryfikacji potencjalnych użytkowników.

Projekt pilotażowy jest przykładem tego, w jaki sposób powstające technologie, w tym blockchain i sztuczna inteligencja, mają potencjał transformacji zasobów ludzkich.

„Globalne marki z trudem identyfikują, przyciągają i zatrzymują młode talenty. Jednym z punktów kulminacyjnych jest możliwość sprawdzania poświadczeń [kandydata] – powiedział Seamus Cushley, dyrektor 25-osobowego zespołu PwC w Wielkiej Brytanii, który pomaga globalnym firmom zrozumieć i zastosować blockchain.

Jeśli technologia ta zostanie powszechnie wykorzystana, pracownicy nie będą musieli weryfikować danych uwierzytelniających kandydata, dzwoniąc do uniwersytetów i poprzednich pracodawców, co czasami może potrwać kilka tygodni. Największym wyzwaniem będzie jednak zdobycie wystarczającej liczby szkół i firm, aby uczynić technologię blockchain naprawdę wartościową przy weryfikacji kompetencji kandydatów, powiedział.

Ostatnia aktualizacja :