Podczas Waves Blockchain Day zorganizowanego w siedzibie Mercedes-Benz w Warszawie został kilkukrotnie poruszony temat wprowadzania FinTech’u(IoT, AI) do przemysłu motoryzacyjnego i potencjalnych możliwościach takiego rozwiązania. Dwóch przedstawicieli Mercedes-Benz – Robin Pilling oraz Adam Zieleśkiewicz przedstawiło obecne projekty oraz te, nad którymi trwają wciąż prace. Nie zabrakło oczywiście tematu blockchain, o której było równie głośno prezentowane i dyskutowane.

Robin Pilling oraz Adam Zieleśkiewicz podczas prezentacji na Waves Blockchain Day

Jak doniósł dziś serwis Coindesk, motoryzacyjni giganci – General Motors i BMW – popierają technologię łańcuchów bloków jako sposób na dzielenie się danymi zbieranymi przez autonomiczne samochody zarówno pomiędzy nimi samymi, jak i pomiędzy producentami aut.

Badania eksploracyjne na ten temat są prowadzone pod przewodnictwem Mobility Open Blockchain Initiative (MOBI), organizacji stworzonej w roku 2018 w celu synchronizacji rozwoju technologii DLT oraz przemysłu motoryzacyjnego. Jak dotąd, zastosowania blockchain’a w autach ograniczone były przykładowo do rejestracji przebiegu aut w celu unikania “kręcenia liczników”. Obecnie producenci widzą dodatkowe możliwości dla tej technologii w motoryzacji, ponieważ może być to milowym krokiem w kierunku rozpowszechnienia samochodów autonomicznych.

Ostatnia aktualizacja :