Testnet łańcucha Ethereum 2.0 Proof-of-Stake opublikowany
Źródło : https://cdn-images-1.medium.com

Preston Van Loon, założyciel i dyrektor firmy Prysmatic Labs, ogłosił 7 maja TestNet łańcucha nawigacyjnego (ang. beacon chain) sieci Ethereum 2.0 na protokole Proof-Of-Stake i jest on w pełni dostępny dla krypto-społeczności tutaj.

Ethereum 2.0 ma być znacznym ulepszeniem obecnego blockchain’a Ethereum na Proof-Of-Work. Wzrośnie bezpieczeństwo, skalowalność oraz decentralizacja całej sieci. Eth2 jest całkowicie nowym łańcuchem bloków, a co za tym idzie nie zostanie zaktualizowany jako hardfork obecnego blockchain’a. W celu przekazania wartości z Proof-Of-Work na Eth2 został przygotowany “jednostronny” smart kontrakt.

Wpis Van Loon’a oprócz TestNet, podejmuje również temat shard’ów, czyli pobocznych łańcuchów bloków odpowiedzialnych za transakcje, smart kontrakty i statusy. Faza zerowa Ethereum 2.0 wprowadza łańcuch nawigacyjny, który będzie kontrolował wszystkie shard’y w swojej sieci. “Wprowadzenie shard’ów pozwala na horyzontalną skalowalność, tzn. transakcje mogą być przetwarzane równolegle w przeciwieństwie do obecnej sieci” – napisał Van Loon.

Struktura łańcuchów bloków i relacje między nimi

Cały wpis można przeczytać na medium.com

Ostatnia aktualizacja :